Systemy sterowania
KONFIGURATOR
Dobierz system do sterowania
ogrzewaniem w Twoim domu
To uniwersalny sterownik zaworów termostatycznych przeznaczony do zarządzania ogrzewaniem podłogowym. Listwa L-12 służy do zarządzania siłownikami termoelektrycznymi zamontowanymi na zaworach. W systemie mieszanym listwa steruje też bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi G-X lub STT-869.
Listwa L-12 to urządzenie, które umożliwia obsługę aż do 50 siłowników elektrycznych, sterowanie urządzeniem grzewczym, chłodzeniem powierzchniowym oraz obsługę pompy podłogowej. Zawór mieszający można obsłużyć przy użyciu modułu dodatkowego. Dzięki świadomemu sterowaniu w pomieszczeniach zostanie zachowany komfort cieplny bez nadmiernego zużycia energii.
Listwa L-12 jest przystosowana do zdalnego sterowania instalacją przez aplikację eModul dzięki modułowi Wi-Fi-L dostępnego w zestawie.
Użytkownik w każdej strefie mam możliwość ustawienia 6 harmonogramów tygodniowych: 1-lokalnego, 5-globalnych.
Harmonogram lokalny – przypisany do jednej strefy.
Harmonogram globalny – te same nastawy temperatury we wszystkich strefach.
Oprócz harmonogramów użytkownik może ustawić stałą wartość temperatury zadanej lub taką, która będzie obowiązywać tylko w ściśle zdefiniowanym czasie.
Urządzenie L-12 może pracować w jednym z czterech różnych trybów do wyboru:
Dzięki wbudowanemu modułowi radiowemu w listwie L-12 istnieje wiele możliwości komunikacji całości systemu. Komunikacja pomiędzy urządzeniami pomiarowymi (czujnik lub regulator) może odbywać się przewodowo lub bezprzewodowo.
Czujnik - przewód - 2 żyły
Regulator - przewód - 4 żyły
Regulator lub czujnik - bezprzewodowo
listwa L-12 + max 4 listwy ML-12 (do 40 pomieszczeń)
Dzięki systemowi grzejnikowemu temperaturą w budynku można zarządzać, będąc poza nim. Wszystko za sprawą mobilnej aplikacji eModul. Dzięki niej użytkownik ma stały podgląd temperatury w danym pomieszczeniu, a także zmiany parametrów dla najlepszego dopasowania do swojego komfortu.
Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem ustalić harmonogramy pracy systemu z bezprzewodowymi siłownikami elektrycznymi i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w danej strefie. Zmian i podglądu parametrów można dokonywać z poziomu komputera, tabletu i smartfona. System zdalny umożliwia podgląd parametrów jednego pomieszczenia lub wszystkich pomieszczeń zbiorczo, a także sygnalizację otwartego okna.
Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.
Urządzenia zaprojektowane przez polskich inżynierów i wyprodukowane w Polsce.
Czujniki otwarcia okna to estetyczne, dyskretne urządzenia, które w systemie sterowania ogrzewaniem pozwalają zmniejszyć straty ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. W każdej strefie, w której odbywa się sterowanie grzejnikami WiFi, można podłączyć do 6 sztuk czujników otwarcia okna, które wykrywają zmianę temperatury. Czujniki są dostępne w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu można je dobrze dopasować do kolorystyki ram okiennych.
Czujniki komunikują się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym WiFi 8s mini, przesyłając do niego sygnał o wartości temperatury. Wykrywają i sygnalizują otwarcie okna. Gdy podczas wietrzenia w konkretnym pomieszczeniu robi się chłodniej, sterownik WiFi 8s mini na bazie danych otrzymanych z czujnika steruje termostatem pokojowym do grzejnika. Zamknięcie zaworu w trakcie wietrzenia pozwala zredukować straty ciepła.
Instalacja urządzenia C-2n przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy w górnej części futryny okna przykleić taśmę dwustronną, do niej tylną część czujnika otwarcia okna, a następnie główną część czujnika. Do zestawu z czujnikiem otwarcia okna dołączona jest bateria oraz taśmy do przyczepienia na oknie. Aby urządzenie rozpoczęło pracę, należy je zarejestrować w sterowniku głównym WiFi 8s mini.
Zasilanie | 230V 50Hz |
Obciążenie wyjścia pompy | 0,5 A |
Obciążenie wyjść 1 - 8 | 0,3 A |
Styk beznapięciowy | • / 0,5 A |
Komunikacja | Przewodowa - TECH SBUS Bezprzewodowa WTP - 868 MHz |
Wymiary sterownika [mm] | 343 x 118 x 55 |