Witamy
w Konfiguratorze TECH Sterowniki

Konfigurator

Konfigurator TECH Sterowniki to nowoczesne narzędzie online, które pozwoli właściwie dobrać system sterowania ogrzewaniem do potrzeb instalacji grzewczej i własnych oczekiwań. Przy pomocy kalkulatora systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym i podłogowym każdy zupełnie za darmo może sprawdzić, ile i jakich urządzeń potrzebuje, by zautomatyzować swój system grzewczy.

3 warianty konfiguracji systemu

TECH Sterowniki konfigurator został tak przygotowany, by każdy użytkownik mógł przygotować kompletny zestaw do sterowania ogrzewaniem:

  • podłogowym,
  • grzejnikowym,
  • mieszanym (podłogowym + grzejnikowym w jednej instalacji)

Dane, które trzeba podać, by uzyskać ostateczny wynik, są różne w przypadku odmiennych typów ogrzewania.

Czytaj więcej

Możliwości

Stworzenie konfiguratora miało na celu umożliwienie inwestorom przygotowania, w sposób możliwie szybki, jasny i zrozumiały, poglądowego zestawu sterowniczego, który idealnie odpowiadałby ich potrzebom. TECH Sterowniki konfigurator to swoisty kalkulator systemu sterowania ogrzewaniem grzejnikowym i/lub podłogowym, który pozwala na łatwe i szybkie obliczenie kosztów modernizacji obecnego systemu grzewczego lub zaplanowanie inwestycji na etapie budowy domu.

Cena

Koszt zakupu sterowników do zarządzania ogrzewaniem zależy od liczby oraz modeli wybranych urządzeń. Cena systemu sterowania ogrzewaniem różni się w zależności od tego, ile pomieszczeń ma być objętych automatyczną kontrolą. Podane w konfiguratorze ceny są cenami katalogowymi netto.

Na etapie doboru urządzeń za każdym razem pojawia się informacja, czy została wybrana odpowiednia liczba komponentów, by system działał sprawnie w określonej liczbie wskazanych pomieszczeń. Kalkulator systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym obliczy koszt zakupu urządzeń. Ostateczna cena zależy jednak nie tylko od wybranych podstawowych komponentów zestawu, ale także od wyposażenia opcjonalnego. W przypadku systemu ogrzewania grzejnikowego szczególnie przydatne są czujniki otwarcia okna, które pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania podczas wietrzenia pomieszczeń.

Czy chcesz sterować ogrzewaniem przez internet?

TAK – Steruj ogrzewaniem za pomocą aplikacji mobilnej eModul, umożliwiającej regulację temperatury czy harmonogramów pracy z dowolnego miejsca na świecie.

NIE – Wybierz sterownik przeznaczony do zarządzania ogrzewaniem podłogowym stacjonarnie i ustalaj parametry według własnych potrzeb.

Wybierz typ montażu sterownika

Przewodowy – Przewodowy montaż sterownika do ogrzewania jest stabilny i niezawodny, co czyni go popularnym wyborem w różnych rodzajach instalacji grzewczych.

Bezprzewodowy – Bezprzewodowy montaż sterownika do ogrzewania zapewnia łatwość instalacji, elastyczność lokalizacji i możliwość zdalnego sterowania systemem grzewczym.FAQ

Jakie dane muszę podać, aby otrzymać propozycję konfiguracji?

Dane potrzebne do uzyskania ostatecznego wyniku konfiguracji są różne w zależności od typu ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego lub mieszanego), które posiadamy. Przykładowo, przy ogrzewaniu grzejnikowym należy podać m.in. ilość pomieszczeń i grzejników znajdujących się w naszym mieszkaniu, a następnie wybrać model sterownika, z kilku zaproponowanych przez konfigurator, oraz niezbędne urządzenia takie jak regulatory czy czujniki (konfigurator podpowiada również ich potrzebną ilość). Oprócz niezbędnych elementów, w propozycjach pojawiają się również komponenty, które wpływają na komfort użytkowania systemów np. dające możliwość zarządzania ogrzewaniem przez internet.

Czy konfiguracja będzie dostosowana do moich potrzeb?

Konfigurator przygotowuje propozycje na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Dostarczone informacje pomagają w dopasowaniu wymaganej liczby sterowników, regulatorów i czujników, które są niezbędne do zautomatyzowania systemu grzewczego.

Dlaczego warto skorzystać z konfiguratora?

Oferta urządzeń TECH Sterowniki jest duża i podczas zakupów może pojawić się problem, który element będzie dla nas przydatny i odpowiedni do posiadanego przez nas typu ogrzewania. Internetowy konfigurator TECH Sterowniki pomaga dobrać kompletne zestawy systemów ogrzewania, które sprostają wymaganiom posiadanej instalacji grzewczej oraz preferencjom Klienta.

Jakie są zalety korzystania z konfiguratora systemu sterowania ogrzewaniem?

Internetowy konfigurator TECH Sterowniki, na podstawie wprowadzonych w kilku krokach informacji, przygotowuje przykładowy zestaw sterowniczy, który ułatwia stworzenie gotowego systemu oraz obliczenie kosztów podczas planowania nowych inwestycji lub modernizacji tych już istniejących. Konfigurator umożliwia stworzenie zestawów odpowiednich do zarządzania ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym i mieszanym.

Czy można zmienić konfigurację po otrzymaniu propozycji?

Podczas tworzenia konfiguracji na naszej stronie przedstawione efekty mają jedynie charakter poglądowy i nie są ofertą handlową. Po zakończeniu pracy konfigurator przygotowuje listę wybranych przez nas urządzeń, którą następnie można skonsultować ze sprzedawcą lub przedstawicielem handlowym i podczas dokonywania zakupów dowolnie zmieniać i konfigurować elementy, których potrzebujemy.

Czy konfiguracja jest dostosowana do rodzaju instalacji grzewczej?

Zautomatyzowane systemy zarządzania ogrzewaniem można dopasować do różnych rodzajów instalacji grzewczej. Nasz konfigurator dopasowuje więc zestawy do typu ogrzewania, ilości pomieszczeń i innych informacji, o które w procesie konfiguracji zostanie poproszony użytkownik, niezależnie od rodzaju ogrzewania znajdującego się w budynku.

Czy propozycja jest dostępna od razu po wypełnieniu formularza?

Propozycja konfiguracji pojawia się zaraz po wypełnieniu formularza. Można ją pobrać w formacie PDF, przesłać bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową lub wrócić do konfiguracji i zmienić swoje wcześniejsze wybory.

Czy można skontaktować się z ekspertem w razie wątpliwości co do propozycji?

Tak, w przypadku pytań i wątpliwości nasi eksperci chętnie pomogą. Pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 i można skontaktować się z nimi mailowo.