Automatyka domowa podnosi bezpieczeństwo i zwiększa wygodę w domu, sprawiając, że bez względu na porę dnia i podejmowane aktywności czujemy się komfortowo w swoich czterech ścianach.
Zalety automatycznego sterowania roletami:
Włączniki rolet służą do sterowania roletami góra/dół. Wśród nich są urządzenia z serii Frame i Single, które obsługują wyłącznie rolety, jak również z serii Double umożliwiające jednoczesne sterowanie roletami oraz ogrzewaniem lub oświetleniem.
FZ-02 – urządzenie służy do sterowania roletami. Przeznaczone jest do montażu w ramce, na ścianie. Uniwersalny design sprawia, że będzie dobrze prezentować się w każdym wnętrzu, bez względu na jego aranżację. Włączniki mają podświetlane przyciski, dzięki którym użytkownik wie, kiedy są w trybie pracy. Dodatkowa opcja to możliwość automatycznego dostosowania jasności podświetlenia do warunków oświetleniowych pomieszczenia.
Co ważne, włączniki są wyposażone w 2 przekaźniki oraz 2 pola sensorowe. Ściśle współpracują one z centralą Sinum EH-01, działając sprawnie o każdej porze dnia.
WZR-02 – urządzenie umożliwiające jednoczesne sterowanie roletami oraz temperaturą w pomieszczeniu. Innymi słowy, to dwa systemy w jednej obudowie, które będą sprawnie komunikować się z centralą EH-01.
WSZ-22 – urządzenie łączące sterowanie roletami oraz oświetleniem. W jednym panelu znajdują się dwa przekaźniki do zarządzania 2 obwodami oświetlenia oraz 2 przekaźniki do sterowania roletami.
WSZ-32 – włącznik oświetlenia połączony z włącznikiem rolet. Posiada 2 przekaźniki do sterowania kierunkami podnoszenia rolet, 2 przekaźniki do sterowania dwoma obwodami oświetlenia oraz dodatkowe wirtualne 1 pole sensorowe do zarządzania dowolnym urządzeniem lub sceną.
Centrala Sinum EH-01 – trzon systemu do sterowania roletami. Komunikuje się ze wszystkimi urządzeniami oraz modułami całego systemu Sinum, zbiera oraz analizuje dane i statystyki, spaja wszystkie automatyczne działania zachodzące w inteligentnym domu. Integracja z centralą daje dodatkowe możliwości takie jak: zdalne sterowanie, dodawanie scen, praca w określonych godzinach, połączenie z innymi systemami inteligentnego domu.
Ważnymi elementami systemu są moduły przekaźnikowe. PSZ-02 jest modułem przekaźnika do sterowania roletami przeznaczonym do montażu na szynę DIN. Zawiera dwa przekaźniki do sterowania roletą góra/dół, bezprzewodowo komunikuje się z centralą. Urządzenie montuje się na szynie TH35, podłączając do niego rolety. Dodatkowo jest możliwość podłączenia do niego sygnału sterującego ze ściennego włącznika rolet. Można dzięki temu niezależnie sterować roletami zarówno przy pomocy aplikacji, jak i manualnie poprzez włącznik ścienny. Z kolei urządzenie PPZ-02, w przeciwieństwie do PSZ-02 jest przeznaczone do umieszczenia w puszce elektrycznej, dzięki czemu estetycznie się prezentuje (nie jest widoczne).
Oprócz podstawowych elementów systemu do sterowania rolet dostępne są również dodatkowe urządzenia, które zwiększają funkcjonalność systemu. Jednym z nich jest inteligentny przycisk BT-01. To urządzenie o kompaktowych rozmiarach i długim czasie pracy baterii.
To urządzenie wielofunkcyjne, po którego kliknięciu można wywołać zaprogramowaną wcześniej scenę, uruchomić urządzenie. Co ciekawe, każdej sekwencji przycisku można przypisać inne działanie. Po przesłaniu sygnału do centrali EH-01, ta po rozkodowaniu sekwencji kliknięcia wywołuje i uruchamia zaprogramowaną i przypisaną wcześniej funkcję.
Dodatkowym elementem systemu jest extender sygnału EX-01, który zwiększa zasięg komunikacji między urządzeniami. Użytkownik może także dokupić szklane ramki FG przeznaczone do montażu na ścianie urządzeń z serii FRAME.
Dzięki sterownikom, w zależności od preferencji można zarządzać jednocześnie wszystkimi roletami w domu lub w wybranych pomieszczeniach, np. w kuchni czy na tarasie. Sterowniki do zarządzania pracą rolet są na tyle inteligentne, że mogą działać automatycznie, zgodnie z harmonogramem pracy ustalonym z wyprzedzeniem, w czasie kiedy my będziemy zajęci innymi aktywnościami. Inteligentne rozwiązania mają to do siebie, że można je łączyć ze sobą, a wszystko po to, by domownicy mogli czuć się w pomieszczeniach bezpiecznie i komfortowo. Automatyczne scenariusze można idealnie dopasować do pory dnia i trybu życia domowników.
Rozwiązanie dostępne w systemie Sinum to oprócz sterowania roletami i markizami także automatyczne zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz czujniki bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się, jaki byłby koszt takiej inwestycji w Twoim domu, skontaktuj się ze specjalistą firmy TECH Sterowniki poprzez formularz. Na życzenie otrzymasz darmową wycenę, uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania, rozwiejesz ewentualne wątpliwości oraz dowiesz się więcej na temat możliwości zastosowania nowoczesnych, automatycznych rozwiązań w swoim domu.
Dowiedz się więcej na: https://www.sinum.eu/
Brak komentarzy