Dlaczego warto tworzyć kopie zapasowe?
Zarządzanie kopiami zapasowymi
Tworzenie kopii zapasowej
Wyświetlanie utworzonych kopii oraz zarządzanie
Przesyłanie kopii zapasowej z urządzenia zewnętrznego
Przywracanie kopii zapasowej z innej centrali
Uwaga:
Kopia zapasowa nie zapisuje ustawień w polu Data i czas w zakładce Ustawienia → Czas, lokalizacja, pogoda oraz nazwy hosta w zakładce Ustawienia → Sieć. Dodatkowo, w przypadku wymiany karty pamięci SD lub centrali, dane statystyk również nie zostaną przywrócone, ponieważ zapisywane są osobno na karcie pamięci.
Kopie zapasowe umożliwiają szybkie przywrócenie zapisanej konfiguracji centrali. W przypadku awarii, posiadając zapisaną kopię zapasową, możemy wgrać ją na nową centralę. Zaleca się tworzenie kopii zapasowej przed wprowadzeniem krytycznych zmian na centrali, takich jak pierwsza konfiguracja systemu, usuwanie urządzeń, automatyzacji lub zmiana logiki ogrzewania.
Dodatkowe informacje:
Zaleca się uzupełniać opis w sposób umożliwiający rozpoznanie zmian wprowadzonych w danym okresie. Ułatwia to później identyfikację kopii zapasowej. Przykład opisu na powyższym zdjęciu.
Po utworzeniu kopii zapasowej pojawi się okno zawierające UID centrali Sinum, data utworzenia kopii, informacja o kompatybilnym sprzęcie komputerowym, opis oraz wersja oprogramowania. Dodatkowo widoczne są przyciski Pobierz i Wczytaj kopię zapasową, służące do pobrania kopii zapasowej na urządzenie z uruchomioną aplikacją przeglądarkową oraz do wczytania kopii zapasowej do centrali.
Po kliknięciu w wybrany plik wyświetli się nam okno zawierające UID centrali Sinum, data utworzenia kopii, informacja o kompatybilnym sprzęcie komputerowym, opis oraz wersja oprogramowania. Dodatkowo widoczne są przyciski Pobierz i Wczytaj kopię zapasową, służące do pobrania kopii zapasowej na urządzenie z uruchomioną aplikacją przeglądarkową oraz do wczytania kopii zapasowej do centrali.
Kopię zapasową można pobrać na urządzenie, na którym połączeni jesteśmy z aplikacją przeglądarkową (w aplikacji mobilnej nie ma opcji zarządzania kopiami) klikając przycisk Pobierz. Wyświetli się okno, w którym należy wybrać miejsce docelowe zapisu oraz nazwę, a następnie kliknąć Zapisz.
Kopię zapasową można również wczytać klikając przycisk Wczytaj kopię zapasową.
Pojawi się okno gdzie należy przeciągnąć plik z dysku urządzenia zewnętrznego i upuścić (wariant 1) lub kliknąć na okno z opisem i wybrać źródło pliku (wariant 2).
Pojawi się okno z informacją o działaniu tej funkcji oraz przyciski Tak, Nie
Centrala rozpocznie automatyczny restart.
Uwaga:
Przywrócenie kopii zapasowej z innej centrali powoduje wyczyszczenie obecnych ustawień, następnie sklonowanie konfiguracji, w tym użytkowników i ich hasła (nazwa hosta nie zostaje zmieniona). Należy zatem logować się do systemu danymi użytkowników, którzy zostali sklonowani.
Brak komentarzy