Do zdalnego sterowania ogrzewaniem niezbędne są: urządzenie nadrzędne (sterownik grzejnikowy lub podłogowy), urządzenie z dostępem do internetu (telefon, laptop, tablet) oraz bezpłatna aplikacja eModul. Ponadto, jeśli urządzenie nie ma wbudowanego modułu internetowego, to trzeba go nabyć dodatkowo.
W przypadku sterowników podłogowych serii 7 i 8 konieczny jest zakup modułu internetowego ST-505 lub modułu internetowego WiFi RS. Pozwala on na zdalną kontrolę pracy listw L-7e lub L-8e, a także kontrolę pracy zaworów w poszczególnych strefach. W przypadku sterownika podłogowego L-9r dedykowanym rozwiązaniem do zdalnego sterowania jest panel kontrolny M-9r.
Jeśli masz zamontowany w domu jeden z systemów TECH Sterowniki, możesz bardzo łatwo dodać opcję zdalnego sterowania. To kwestia zaledwie kilku kliknięć. Poniżej krótka instrukcja, która wszystko wyjaśni.
Na każdym etapie korzystania z aplikacji można bardzo łatwo dokonywać zmian w ustawieniach – zarejestrować moduł lub np. zmienić adres email. Dla wygodniejszego korzystania z aplikacji użytkownik może także dopasowywać wyświetlanie się strony głównej do swoich preferencji poprzez odpowiednie zmiany nazw stref i ich symboli.
Zdalne sterowanie to kolejna z możliwości, jaką daje automatyka domowa, a która pozwala zyskać większą kontrolę nad tym, co dzieje się w twoim domu podczas twojej nieobecności. To daje komfort psychiczny, bo wiesz, że w każdej chwili możesz sprawdzić ustawienia i dokonać zmian w zależności od swoich preferencji. Dzięki zaprogramowanym czasowo urządzeniom można symulować obecność domowników w danym budynku i sprawdzić, co dzieje się w nieruchomości w czasie, kiedy wcale nas w niej nie ma.
W zależności od potrzeb użytkownika można utrzymywać w pomieszczeniach stałą temperaturę lub zdefiniować harmonogramy, zgodnie z którymi będzie pracowała instalacja. Po wejściu w podgląd konkretnej strefy wyświetlana jest wartość oznaczająca bieżącą temperaturę w strefie, a poniżej – temperaturę zadaną przez użytkownika. Temperatura zadana zależy od domyślnych ustawień danego harmonogramu tygodniowego. Przejście w tryb stałej temperatury pozwala na ustawienie innej wartości zadanej, która będzie obowiązująca w strefie bez względu na zmianę pory dnia. W przypadku wyboru stałej temperatury jest możliwe także skorzystanie z funkcji temperatury z ograniczeniem czasowym. Oznacza to pracę na danych ustawieniach poprzez określony czas, a po jego upływie powrót do wcześniej ustalonego trybu.
Harmonogram lokalny pozwala na zdefiniowanie ustawień pracy dla jednej strefy, a harmonogram lokalny, na ustalenie za jednym razem parametrów dla wszystkich obsługiwanych stref.
W przypadku ogrzewania grzejnikowego wyświetlana jest dodatkowo informacja o poziomie procentowym baterii, czujnika temperatury oraz siłownika/siłowników pracujących w strefie, a także ich zasięgu.
System scentralizowany to taki, w którym wymiana informacji odbywa się za pośrednictwem głównego modułu. Urządzenie nadrzędne, jakim w tym wypadku jest sterownik grzejnikowy lub podłogowy, w zależności od wprowadzanych zdalnie zmian przez użytkownika steruje pracą urządzenia grzewczego. Jednocześnie odbiera sygnał od czujników lub regulatorów umieszczonych w różnych pomieszczeniach, które na bieżąco komunikują bieżące pomiary, co tworzy sieć powiązań między nimi.
Dzięki sterowaniu przez internet można zaoszczędzić czas konieczny na dokonywanie ustawień w domu, pieniądze, ponieważ można szybko zredukować temperaturę w domu, kiedy stoi pusty, jeśli zapomnieliśmy to zrobić w domu. To także oszczędność energii w związku z obniżeniem zużycia opału, co dodatkowo ma pozytywny wpływ na środowisko, do którego dostaje się mniej szkodliwych zanieczyszczeń.
Przeczytaj także: Bezpieczny montaż i eksploatacja sterowników – o czym warto pamiętać
Dzięki naszej autorskiej aplikacji dziś możesz sterować ogrzewaniem zawsze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Bez względu na to, czy masz w domu ogrzewanie podłogowe, czy grzejnikowe, możesz sprawnie zarządzać nim z każdego miejsca na ziemi. To bardzo dobra opcja dla osób, które często zmagają się z brakiem czasu. Nawet jeśli wyszedłeś w pośpiechu do pracy albo wyruszyłeś na urlop i zapomniałeś zmienić ustawień temperatury, teraz możesz to zawsze szybko i bez wyrzutów sumienia naprawić. Redukcja ciepła w pustych pomieszczeniach z pewnością przyniesie Ci oszczędności!
A jeśli jeszcze nie wiesz, jak dobrać sterowniki do swojej instalacji grzewczej, to skorzystaj z darmowego konfiguratora dostępnego na stronie: https://www.techsterowniki.pl/konfigurator-systemow/pl/typ
Równie istotne co dopasowanie urządzeń jest wybór osoby, która zajmie się instalacją systemu. W naszym poradniku: Jak wybrać dobrego instalatora centralnego ogrzewania znajdziesz garść wskazówek na ten temat.
Brak komentarzy