Zdecydowana większość z nas ma świadomość tego, że aby zmniejszyć rachunki, trzeba oszczędzać. Nie wszyscy jednak wiedzą jak to robić. Warto pamiętać o tym, że optymalna temperatura w pomieszczeniach nie jest wartością stałą, ale jest różna w zależności od wielu różnych czynników, w tym od przeznaczenia pomieszczeń. Przykładowo dla kuchni optymalna temperatura komfortu cieplnego to ta utrzymująca się na poziomie 20°C, łazienki 23°C, a sypialni 19°C. Decydując się na montaż siłowników elektrycznych na grzejnikach, możemy precyzyjnie zarządzać temperaturą w pomieszczeniach w zależności od ich przeznaczenia, ale nie tylko. Co więcej, dzięki zaawansowanym technologicznie narzędziom dziś siłownikami możemy sterować bezprzewodowo.
Termostaty grzejnikowe kojarzą się zazwyczaj z przestarzałymi urządzeniami, które trzeba z mozołem ustawiać. Ręczne termostaty do grzejników były popularne jeszcze dekadę temu, ale nie teraz. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia dziś możemy automatycznie zmieniać temperaturę nie tylko w określone dni tygodnia, ale także w różnych porach dnia i dzięki temu skutecznie kontrolować wydatki poniesione na ogrzewanie zachowując komfort cieplny. Nowoczesne termostaty elektroniczne sprzyjają optymalnemu dostosowywaniu temperatury do potrzeb mieszkańców w zależności od pogody za oknem, pory dnia czy roku.
Prawidłowo działający siłownik elektryczny, w zależności od potrzeb otwiera lub zamyka zawór grzejnikowy, powodując odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie ilości wody napływającej do grzejnika. Dzięki temu ilość ciepła, która jest dostarczana do pomieszczenia jest zawsze optymalna. Bezprzewodowe siłowniki elektryczne firmy TECH, model STT-868 to urządzenia w pełni funkcjonalne, umożliwiające znaczne podniesienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach.
Firma TECH idąc o krok dalej w zapewnieniu komfortu użytkownikom swoich urządzeń, umożliwia im bezprzewodową kontrolę siłowników.
Do obsługi siłowników elektrycznych można wykorzystać jedno z dwóch innowacyjnych urządzeń, gwarantujących wysoką efektywność pracy i energooszczędność.
To internetowy i bezprzewodowy regulator pokojowy. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie temperatury na stałym poziomie w pomieszczeniach, przy pomocy siłowników STT-868. Regulator może obsługiwać siłowniki zamontowane w 8 strefach grzewczych (w tym aż do 6 sztuk na strefę). Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem wbudowanego czujnika temperatury oraz jednego czujnika przewodowego C-7 p. Istnieje również możliwość podłączenia dodatkowych 6 bezprzewodowych czujników C-8r lub regulatorów pokojowych R-8 b lub R-8 z.
Dla każdej ze stref można wskazać przedziały godzinowe, w których będzie panować określona temperatura. Co więcej, systemem można zarządzać z wykorzystaniem aplikacji webowej www.emodul.eu.
To bezprzewodowy regulator pokojowy, który podobnie jak WiFi 8S daje możliwość obsługi aż 6 siłowników na strefę. Za pomocą tego regulatora jesteśmy więc w stanie utrzymać temperaturę na stałym poziomie aż w 8 różnych strefach grzewczych. Sterowanie następuje przy pomocy wbudowanego czujnika temperatury z możliwością podłączenia dodatkowych 7 bezprzewodowych czujników C-8 r lub regulatorów pokojowych R-8 b lub R-8 z. Ekran sam dostosowuje poziom jasności do aktualnej pory dnia co zwiększa komfort użytkowania i pozwala zmniejszyć straty energii.
W menu wyświetlane są takie ustawienia jak: temperatura, data, godzina, budzik. Co ważne, regulator umożliwia wskazanie dla każdej ze stref innych okresów utrzymywania danej temperatury (temperatura stała, z ograniczeniem czasowym, według jednego z wybranych harmonogramów). Zaletą urządzenia jest jego estetyczny wygląd. Regulator posiada duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy oraz panel przedni wykonany z 2 mm szkła dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym. Warto dodać, że ST-8S to regulator pokojowy nadrzędny. Oznacza to, że za jego pośrednictwem możemy edytować parametry stref bez względu na zastosowane urządzenie (czujnik lub regulator pokojowy).
Aby elektroniczny termostat grzejnikowy mógł efektywnie pracować, trzeba jeszcze pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących jego montażu, a także prostych sposobach na ograniczenie straty ciepła. 5 najważniejszych wskazań na ten temat znajdziecie poniżej.
Konkretne wskazania dla poszczególnych pomieszczeń obrazujemy poniżej.
Rachunki za ogrzewanie należą do jednych z najwyższych, jakie trzeba ponieść w okresie zimowym. Większość z nas stawia więc na rozwiązania energooszczędne. Obok wykorzystywania alternatywnych źródeł energii tym najskuteczniejszym jest mądre zarządzanie temperaturą, a więc nieprzegrzewanie pomieszczeń. Dokładnie taką temperaturę, jakiej oczekujemy możemy uzyskać z pomocą siłowników elektrycznych STT-868 sterowanych zdalnie. Inwestycja w kompletny zestaw siłowników oraz jednego z regulatorów pokojowych: ST 8S lub WiFi 8S to wybór na lata, który pozwoli cieszyć się ciepłem w swoim domu każdego dnia ze świadomością, że straty energii zostały ograniczone do minimum.
Znacie inne, sprawdzone sposoby na ograniczenie strat ciepła w domu i zmniejszenie rachunków za ogrzewanie? Podzielcie się z nami w komentarzach!
Czy sterownik ST-8S da się w jakiś sposób podłączyć do internetu?